windzin.com
Elektronski časopis slovenskih windsurferjev

www.boter.net

PRVA STRAN
O ČASOPISU
WZ-ARHIV
FOTOGRAFIJA
TEAM
E-PISMA
SURF IGRA


POSTANEM NAROČNIK !!!


VREMENSKE INFORMACIJE

gaastra

Viganj 2000
Odprto prvenstvo Hrvaške / 26.7. - 1.8.2000

piše: Matevž Malej

Tudi letos se je odvijalo odprto prvenstvo Hrvaške v kraju, ki je znan po najboljših vetrovnih pogojih poleti - Viganj na polotoku Pelješcu.
Tam termični maestral v običajnih poletnih pogojih (lepo vreme - anticiklon nad večino Evrope) začne pihati okoli 14.00 in pojača do približno 20 vozlov, zjutraj pa šibak jugo omogoča idealne pogoje za učenje začetnikom. To so končno ugotovili tudi domačini in tako je po desetih letih spet odprta prva šola jadranja na deski, ki jo je s pomočjo F2 uvoznika Sandija Gabrovška postavil lastnik kampa Antony boy.

Vendar pa mladi tudi tukaj ne spijo, saj so že tri leta organizirani v klubu jadralcev na deski in potapljačev Bofor. V njem je vključenih čez 25 ljubiteljev morja, ki organizirajo tečaje potapljanja, jadranja na deski in vse večje jadralne in tudi potapljaške dogodke tukaj. Če koga zanimajo pogoji jadranja na deski ali pa možnosti najboljše nastanitve za jadralce na deski, se lahko javi predsedniku kluba Mariu Rosu na tel. +385 20 719 072 ali +385 91 254 0954. Klubovci imajo tudi nekatere sponzorje, ki vsem jadralcem na deski nudijo določene popuste.

Tudi beseda o prvenstvu daleč seže, tako da se je letos prijavilo kar 51 tekmovalcev iz Hrvaške, Slovenija, Češke, Slovaške in Poljske, med njimi pa tudi kar tri tekmovalke. Ker regata šteje tudi za pokal Slovenije, je bilo vseeno pričakovati kaj več Slovencev, še posebej, ker je Pelješac priljubljeno počitniško mesto slovenskih jadralcev na deski. Tako so se na tekmo prijavili standardni Stojan Vidakovič (SLO 5), Sašo Jančigaj (SLO 11), Šimen Tomori (SLO 44) in novinec Simon Sedmak (SLO 88) v A-ligi, v B-ligo sem se prijavil le jaz (SLO 69), so pa zato bile vse predstavnice nežnejšega spola naše gore listi: Anja Bervar, Alenka Kocjančič (SLO 18) in Katja Urbanija. Prvi dan smo tudi neuspešno čakali na štart, saj se veter po štirih dnevih šibkega juga ni obrnil na maestral. Tako smo dan preživeli na plaži ob sestavljanju nove opreme, zvečer pa je organizator vsem tekmovalcem pripravill sprejem v prelepem okolju restavracije Konvent, kjer pa smo vseeno pogrešali kakšno besedico gostitelja, nam pa je obložena miza vseeno dala dovolj užitkov za cel večer. Spat smo odšli kar zgodaj, saj je vremenska napoved obetala kar zanimiv drugi dan.

27.7.2000 - četrtek

Že jutro je kazalo kakšen bo dan. Celo noč je tramontana premetavala šotore in nas zbujala, tako da sem bil na vodi že zgodaj zjutraj (okoli 7.00).Regatni odbor je prvi sestanek tekmovalcev napovedal ob 11.00, prvi možni start pa ob 11.30. Ob 11.00 je bilo že vsem jasno, da bo danes dober tekmovalni dan. Regatni odbor je določil štart prvega course racea ob 12.30. Takoj, ko je videl sliko regatnega polja (običajen jadralski trikotnik), se je najbolj izkušeni hrvaški tekmovalec Zdravko Cerovac (CRO 6) spustil v zabavno diskusijo s sodniki o obliki polja in končno mu je s pomočjo ostalih tekmovalcev uspelo polje preoblikovati v za race opremo in pogoje, ki vladajo tukaj mnogo boljšo t.i. P - obliko. Tako se je v okoli 18 vozlih na pot pognala cela tekmovalna skupina, med njimi tudi dve dami, Katja pa si je pri treningu poškodovala koleno in tako prvi dan presedela kot gledalka. Course Race št. 1 je s 30- sekundno prednostjo suvereno dobil Stojan Vidakovič (AHD Diamond Race 78, Neil Pryde RX1 9.3), pred Zdravkom Cerovcem (Mistral RTX CR, Neil Pryde RX2 9.4) in Martinom Lapošem (SVK 100, Seatrend, Slim jadrom, "ki bi ga večina od nas ne želela niti, če jim ga podarijo" - citat Z. Cerovca). Ostali Slovenci so bili Simon Sedmak (Mistral RTX CR, Neil Pryde RX1 8.8) na 11. mestu, Sašo Jančigaj (AHD Diamond Race 78, Neil Pryde RX2 9.9) na 12. mestu in Šimen Tomori (AHD Diamond Race 78, Neil Pryde RX2 9.4) na 29. mestu. Med ženskami je Alenka Kocjančič (Mistral SLE 296, Neil Pryde Diablo 6.7) prišla na cilj pred Anjo Brvar (F2 Xantos, Arrows Hawk 7.1), v B ligi pa (hvala bogu) coursa za končno uvrstitev ne upoštevajo!

Takoj po koncu prvega coursa so se tekmovalci pognali v drugega, a zmagovalci so ostali isti (Vidakovič, Cerovac, Lapoš), Sedmak je bil odličen na 6. mestu, Jančigaj je zasedel 25., Tomori pa 28. mesto. Dekleti sta se odločili, da bosta tokrat počivali.

Ker pa je potrebno za prvenstvo odpeljati vsaj tri C.R., so sodniki po koncu drugega zaukazali še tretji štart. Med tem pa je veter narastel na že kar močnih 22 - 24 vozlov. Turisti so na jamborje natikali jadra od 4 m2 do 5 m2, tekmovalci pa so večinoma zadržali iste velikosti (okoli 9 m2). Eden od redkih, ki so se odločili za menjavo je bil Stojan Vidakovič (RX2 8.4), kar pa se mu ni obrestovalo, saj je v cilj prispel (šele) tretji. Tokrat je zmagal Zdravko Cerovac pred Vladanom Desnico (CRO 5, RRD Monster, Neil Pryde RX1 9.3). Ostali Slovenci: Simon Sedmak je zasedel   14. mesto, Sašo Jančigaj in Šimen Tomori pa sta zaradi premočnega vetra odstopila. Tudi dekleti sta zelo uspešno odvozili ta course. Alenka Kocjančič je spet premagala Anjo Brvar, ki pa je tokrat vozila Axxisa 273 in Arrows Cherokee 6.1. Za primerjavo: ko je Zdravko odpeljal svoj drugi krog in prišel v cilj, je Alenka pripeljala v cilj prvega kroga (dame in B - divizija vozijo en krog, A - divizija pa dva). Po Zdravkovih besedah je to odličen rezultat, saj ponavadi slabši tekmovalci A - divizije za njim zaostanejo en krog.

Veter pa je bil še vedno pri (dobrih) močeh, tako da so se sodniki (tudi na prigovaranje tekmovalcev) odločili še za izvedbo slaloma, kar se je pokazalo kot odlična rešitev. Tekmovalci A - divizije in dame so bili razporejeni v štiri predtekmovalne skupine, tekmovalci B - divizije pa v dve. Iz vsake skupine štirje najboljši napredujejo v naslednji krog. Veter se je še malce okrepil (25 - 27 vozlov), tako da je bil slalom na vodi in na kopnem res pravi užitek za tekmovalce in tudi veliko število gledalcev. Najprej dame: V prvem finalu sta dekleti vozili skupaj do zadnje boje, kjer je po padcu Alenke proti ciljni liniji prva pripeljala Anja (Axxis 267, Trixx 4.8), ki pa je pred ciljno linijo padla in jo preplavala, kar pa je v nasprotju s pravili, ki pravijo, da mora ciljno linijo tekmovalec prečkati v jadralnem položaju. Tako je Alenka (Mistral Screamer 268, Neil Pryde RX1 5.8) prvo tekmo dobila, rezultat druge pa je bil isti. Dekleti sta tekmi zvozili s skrajnimi močmi in sta se družno odločili, da bosta vnaprej vozili le še slalome, saj jima CR- i, ki jima ne štejejo za skupno uvrstitev le pobirajo moči. V B - kategoriji sem se s freestyle opremo (Score 104 in Neil Pryde Soul 6.2) z drugim mestom v svoji skupini uvrstil v finale, v katerem sem od Simona vzel svojo opremo (Simon namreč na tekmi vozi mojo opremo) in osvojil prvo mesto kljub padcu na enem od obratov. Slalomska oprema (Mistral SLE 278, Neil Pryde RX1 6.4), še posebej če je dobro nastavljena,  res leti! V A - diviziji pa je bila tekma izredno zanimiva. V polfinale se od favoritov ni uvrstil le Sašo Jančigaj (AHD Diamond Slalom 58, Neil Pryde RX1 6.4), ki je med vožnjo proti cilju na tretji poziciji (ki bi ga uvrstila naprej!) hotel prehiteti še tekmovalca pred sabo, z nogo zadel v val, izvedel atraktiven katapult in zlomil jambor. V polfinalu je odpadel še Tomori, tako da sta se v finale od Slovencev uvrstila le Stojan Vidakovič (Mistral SLE 270, Neil Pryde RX1 6.4) in Simon Sedmak (Mistral SLE 278, Neil Pryde RX1 6.4). V prvem finalnem štartu so sodniki zaradi prehitrega starta (mogoče 0,5 metra!) diskvalificirali Vidakoviča, tako da je ostala sedmerica ponovila štartno proceduro. Sedmak je sicer na prvo bojo pripeljal kot tretji, a so ga izdale moči in je padel, tako da je na koncu zasedel sedmo mesto. Spet je odlično vozil Zdravko Cerovac (Mistral RTX SL, Neil Pryde RX2 7.6) in osvojil prvo mesto pred Vladanom Desnico (RRD 281, Simmer CR2 6.2) in Jankom Kapelijem (CRO 27, AHD 280, Neil Pryde Z1 6.3). Tekme so se ta dan zaključile ob 18.45 in vsi utrujeni smo se odpravili spat, saj je vremenska napoved obetala tudi podoben tretji dan prvenstva.

28.7.2000 - petek

Tudi napovedi niso več kar so bile. Namesto zelo močnega maestrala je pihal le veter moči od 10 do 16 vozlov. Tako je bila seveda disciplina na programu spet Course Race (CR) - deske široke do 85 cm in jadra do 10.6 m2. Pumpanje!

Polje je bilo po obliki podobno včerajšnjemu, tako da problemov s spoznavanjem ni bilo.

V prvem CR - u je na začetku povedel Zdravko Cerovac in vodstvo obdržal do konca. Drugo mesto si je privozil Martin Rapoš (SVK 100), tretje pa Pavel Kudlaček (CZ 5, Mistral RTX CR, North Sails Warp 10.2). Šele četrti je bil Stojan Vidakovič, ki je štartal malce slabše kot ponavadi, na zgornji boji pa je pri obratu s smernikom zapel za sidrno vrv boje v bližini in na ta način izgubil 20 sekund. Sašo Jančigaj je na cilj prispel 14., Simon Sedmak 15., Šimen Tomori pa 28. Takoj je štartal drugi CR v katerem pa Stojan ni delal napak in je zanesljivo osvojil prvo mesto pred Martinom Raškom (CZE 76, Starboard Formula 155, Gaastra Nitro 9.7) in Pavlom Kudlačkom. Presenetljivo slab je bil Zdravko Cerovac, ki je prispel na cilj šele na 6. mestu. Še Slovenci: Jančigaj 13., Sedmak 16. in Tomori 25.

Tudi tretji course ni prinesel novega zmagovalca. Stojan je suvereno odpeljal od štarta do cilja, Zdravku Cerovcu pa je tokrat ponagajala tehnika, saj se mu je Neil Pryde Carbon Boom na vodi odlepil (kaže namreč, da letošnji Prydovi karbonski loki niso najbolj na nivoju renomeja te firme, saj se jih je baje 90% polomilo že ob prvi uporabi. Zdravkove loke pa ravnokar v kampu lepi "mojster za karbon" Tomaž Mesarič, ki bo kot kaže na počtnicah še bolj zaposlen kot doma) in se je odločil da raje v miru na obali sestavi NP RX2 10.6 za naslednji course race. Drugo mesto v tem coursu si je ponovno  privozil Marek Raška , tretji pa je bil še en Čeh - Jan Štefanek (CZE 73). Slovenci so tokrat na startu modro sledili Stojanu, a so bili spet prepametni, da bi ga zasledovali celo regato. Tako so na koncu zasedli Sedmak 10., Jančigaj 11. in Tomori 25. mesto. Ker je veter zadržal približno enako moč, so se sodniki odločili za štart še četrtega CR - ja. Vendar pa je bil Stojan v svoji zmagoviti seriji tokrat neustavljiv in je zanesljivo dobil svoj tretji CR ta dan in si s tem verjetno že privozil prvo mesto v course razvrstitvi in bo tako o skupnem zmagovalcu odločala njegova uvrstitev v slalomu. Na drugem in tretjem mestu sta Čeha Štefanek in Raška tokrat zamenjala mesti, četrti pa je presenetljivo bil Simon Sedmak, ki je z premajhnim jadrom (RX1 8.8) šele na downwindu po češkem pumpanju z jadri Gaastra Nitro 9.8 izgubil drugo mesto. Po tekmi je povedal, da je tokrat upošteval moj nasvet in strogo sledil Stojanu. Zdravka je že drugič izdala ista tehnika (tokrat na drugem loku NP Carbon Race Boom - u), a je z odlepljenim lokom vseeno prišel na deveto mesto in s tem zadržal drugo mesto v CR razvrstitvi. Sašo Jančigaj je prišel na cilj kot 12., Tomori pa je odstopil.

Ta dan je tako močno oblikoval Course race lestvico. Na njej je Stojan Vidakovič premočno prvi, saj je od sedmih CR - ev dobil kar pet tekem, za njim je Zdravko Cerovac, pa češka falanga, ki jo na šestem mestu prekinja Vladan Desnica, na odličnem desetem mestu Simon Sedmak, dvanajsti Sašo Jančigaj, Šimen Tomori pa zaseda 28. mesto. Velika želja vseh (še posebej Stojana) je, da bi se naslednji dan odvozilo čimveč slalomov. Upajmo, da nam bo Eol naklonjen!

29.7.2000 - sobota

In Eol se je izkazal. Pihal je (skoraj cel dan) z močjo od 18 do 25 vozlov, kar je omogočilo izvedbo dveh kompletnih slalomov v vseh divizijah. Ta slaloma sta bila po besedah večine tekmovalcev daleč najboljša slaloma v zadnjih letih na tekmah na Hrvaškem. No, pa od začetka.

Naša ekipa (Simon, Alenka in jaz) je že zjutraj pritovorila na rt jadra 7.4 m2, 6.7 m2, 6.4 m2 in 5.8 m2, saj smo vsi v svojih kategorijah držali dobra mesta, ki smo si jih želeli zadržati. Večina tekmovalcev je naredila podobno in sestavljala slalomska jadra od 5.7 do 7.6 m2. Dan se je začel točno po urniku in ob 12.30 se je tekma otvorila s kvalifikacijami za B - divizijo, kjer sem z drugim mestom zansljivo prišel v finale, le da mi je bilo 6.4 m2 malce premalo. Zato je Simon odvozil v A - kvalifikacijah heat s 7.4 m2 in brez problema prišel v polfinale. Tudi Alenka je v prvi tekmi z NP Diablom 6.7 m2 in Screamerjem 268 premagala Anjo, ki je vozila F2 Xantosa in Arrows Hawk 7.1 m2. V drugi tekmi žensk je Anja nato vrnila udarec in si privozila prvo zmago. To pa je bil tudi edini del dneva za tako veliko opremo. V prvem polfinalu divizije A je zmago slavil Simon Sedmak, ki je z NP RX1 6.4 m2 vešče iskoristil večjo brzino, saj Vladan Desnica NP RX2 7.8 že ni mogel več držati zaprtega, v drugem pofinalu pa sta naprej brez problemov uvrstila tudi druga favorita Vidakovič in Cerovac. Od final smo najprej odvozili finale B - divizije, kjer sem s svojo slalomsko opremo kljub slabemu štartu zopet zmagal (malo samohvale ne škodi / op.ur).
Bolj zanimivo je bilo v A -finalu, kjer je na prvo bojo z odličnim startom prvi prišel Simon Sedmak in na presenčenje vseh vodstvo zadržal do druge boje (pri obali), kjer pa je na žalost padel in vodstvo prepustil Desnici in Cerovcu. Simon se je na srečo hitro pobral in ohranil četrto mesto pred Vidakovičem. Do zadnjega obrata je ta vrstni red ostal, v zadnjem downwindu pa sta Desnica in Cerovac bila boj za metre, ki pa ga je odločila izbira jadra (in taktično znanje seveda). Zdravko je vozil RX2 7.6, Vladan pa Simmer CR 6.3 in v nekem treutku je vetra za hipec zmanjkalo. Tako je bil Vladan prisiljen malce spostiti se z vetrom in tako je šel iz idealne linije za cilj, Zdravko pa je z večjim jadrom zadržal idealno linijo in hitrost ter tako zmagal s približno enim metrom prednosti. Simon je v finišu ubranil tretje mesto pred Vidakovičem in tako postal prvi Slovenec, ki je uspel v regularni tekmi prehiteti Stojana. Sašo in Šimen sta izpadla že v svojih kvalifikacijskih skupinah.

Ker je veter še vedno jačal, smo takoj začeli z naslednjimi kvalifikacijami.V vetru okoli 25 vozlov sem se v B - diviziji kljub najslabšemu startu z Alenkino opremo uvrstil v finale, Simon se je zanesljivo uvrstil v polfinale z zmago v svoji kvalifikacijski skupini, Alenka pa je z manjšim jadrom (NP RX1 5.8) še dvakrat premagala Anjo, ki je tudi vozila manjšo opremo (F2 Axxis 273, Arrows Trixx 4.8). Veter je raztural!

Drama se je začela v polfinalu, kamor se je prvič uvrstil tudi Sašo. V prvem polfinalu je Simon do tretjega obrata vodil, potem pa je s padcem in narobe obrnjeno opremo padel na peto mesto. Na zadnjem obratu je bil Sašo še na četrtem mestu, a ga je v downwindu Simon prehitel za kakih 20 metrov, se tako uvrstil v finale in Sašu odnesel še naslov drugega najhitrejšega Slovenca. Stojan se je v drugem polfinalu z malce slabšimi obrati (SLE 278, RX1 6.4) s tretjim mestom vseeno uvrstil v finale.

V B - finalu sem še tretjič zmagal, a je bila tekma tokrat odločena šele z zadnjim obratom, saj sem na drugi boji padel in približno pet metrov plaval za opremo, a je hvala bogu le-ta padla v pravo pozicijo za vodni start. Do konca dneva je ostalo le še A - finale. Na štartu je z odličnim (kakor vedno!) timingom povedel Stojan, a ga je Simon z očitno največjo hitrostjo med osmerico finalistov uspel prehiteti in prvi vstopiti v zavoj na prvi boji, kjer pa je padel in Vidakovič je prevzel vodstvo. Simon se je še pravočasno pobral in nadaljeval kot tretji. V drugem krogu so se približali zapleti, saj je polje prečkala velika ribiška barka. Na obali se je sodnikom zdelo, da je tekmovalce zmotila in so zato tekmo prekinili, kar pa večini tekmovalcem ni bilo po godu (Stojan je vodil, drugi Desnica, tretji Cerovac, ki je ravno stopil na gas in začel prehitevati). V ponovnem štartu Stojan ni bil tako uspešen in si je moral s tveganim obratom izboriti drugo mesto, Simonu pa je zmanjkalo moči in se je moral zadovoljiti z zadnjim, osmim mestom. Zanesljivo zmago pa si je s taktično odlično vožnjo privozil Zdravko Cerovac in s tem še povečal svoje vodstvo v skupni slalomski razvrstitvi. V malem finalu je Sašo Jačigaj zasedel 6.mesto in skupno tako končal na 14. mestu.

Za skupno zmago je bil tako v najboljšem položaju Zdravko Cerovac z drugim mestom v CR in prvim v slalomu. Vidakovič je za zmago nujno potreboval še dva dobra slaloma, da mu dveh slabših ne bi upoštevali. Vprašanje pa je bilo, če bodo vetrovne razmere dovoljevale izvedbo še dveh slalomov. Vendar - veter nas je že dva dni pošteno presenečal. Zakaj nas ne bi še kdaj v teh treh dneh, ki so ostali do konca regate. Pa še za naslednji dan so sodniki razpisali slalomski štart.

30.7.2000 - nedelja

Dan se je za Vidakoviča začel izredno slabo. Zaradi neupoštevanja prednosti (tvegan obrat) se je pritožil V. Desnica, ko pa sta kot priči to potrdila še Z. Cerovac in J. Kapeli, so sodniki Stojana diskvalificirali in mu s tem praktično že onemogočili skupno zmago. Tako je bil zelo razumljivo slabe volje.

Veter je bil ta dan bolj dnevu primeren in je pihal "le" s kakimi 15 - 18 vozli, tako da smo v bistvu cel dan čakali in odpeljali le en slalom. Razmere so bile za Vidakoviča idealne, saj je z Mistralom SLE 290 in RX1 7.6 zanesljivo obvladoval vso konkurenco in v finalu premočno zmagal pred Pavlom Kudlačkom (CZ 5, Mistral RTX SL, North Sails Warp) in Jankom Kapelijem. Sedmak je bil po odličnem štartu na drugem obratu spet v vodstvu, a je na žalost obtičal v vodi in na koncu zasedel sedmo mesto. V B diviziji sem štartal zelo slabo (bil sem približno pol poti za vsemi), pa tudi vetra mi je primanjkovalo, tako da nisem uspel ujeti vseh  sotekmovalcev. Na zadnjem obratu sem se sicer prebil v vodstvo, a me je Ante Berlengi (CRO 96, AHD, Gaastra 7.0) izpumpal in do konca obdržal vodstvo in tako prvič zmagal. Naslednje kvalifikacije sem tako odpeljal z Alenkinim SLE 296 in NP Diablom 6.7, ter se uvrstil v finale in si za vožnjo v njem sposodil Zdravkovega RX1 7.6, a je, hvala bogu, veter že prej odnehal. Slalom v 15 vozlih je namreč prava nočna mora. Tekmovalci ga vozijo z jadri okoli 8 m2 in deskami volumna 130 litrov, zame pa je to vreme za Course Race, saj menim, da je največje slalomsko jadro okoli 7 m2 in opreme za tak veter nimam. Hrvati so v takih pogojih zelo dobri, saj večinoma vozijo slalome v  podobnih razmerah. Kar spomnite se Preluke! No, očitno je tudi veter tu bolj dalmatinski in v nedeljah raje počiva.

31.7.2000 - ponedeljek

Veter se je očitno odpočil in zopet nadaljeval s klasičnimi 22 - 25 vozli. Super - spet pravi slalom! Najprej smo odpeljali včeraj neizpeljana finala. V B - diviziji je bila to zame najbolj napeta tekma, saj bi si z zmago zagotovil skupno zmago ne glede na ostale rezultate. Tokrat sem že na startu povedel in v idealnem vetru zame (25 volzov, SLE 278, RX1 6.4) prvega mesta nisem izpustil do konca. Takoj sem opremo predal Simonu, ki je startal v finalu petega slaloma spet odlično, klasično vodil do druge boje, padel in tako prepustil zmago Vladanu Desnici, ki ga je do konca lovil Stojan Vidakovič, medtem ko je s tretjega mesta tekmo nadziral Zdravko Cerovac. Simon je na koncu zasedel peto mesto. Ker je  bil veter očitno spet v formi so organizatorji ta dan izpeljali še dva kompletna slaloma. V šetstem slalomu je zmagal Cerovac, v sedmem pa sta bila s Stojanom diskvalificirana zaradi prehitrega starta in je zmago spet slavil V. Desnica. Tako je Vladan zasedel skupno drugo mesto v slalomski razvrstitvi prvenstva, ki bo ostalo v analih hrvaškega slaloma zaradi izjemnega vetra in števila dirk, ki so bile odpeljane. Za torek so namreč organizatorji razpisali Course Race...

1.8.2000 - torek

Tudi končni dan sodniki in veter "niso bili naklonjeni" tekmovalcem, saj so odvozili kar štiri CR - e. Stojan je bil v svoji standardni formi in je prvega dobil, v drugem pa je v zanesljivem vodstvu 100 metrov pred ciljem s špico D78 ujel val in padel, tako da ga je Desnica prehitel in zmagal. V tretjem coursu je Stojan spet zmagal, v četrtem pa je osvojil drugo mesto in premočno zmagal v CR razvrstitvi prvenstva. Zdravko Cerovac je kljub eksperimentiranju z opremo (prvič je preiskušal na novo zalepljene loke, ki so zdržali vse njegovo celokursno pumpanje, zamenjeval je vse mogoče smernike - MauiFin 56 in kopija by Mesarič 56) trikrat zasedel drugo in enkrat tretje mesto ter tako samo potrdil svoje drugo mesto v CR - u oziroma svojo skupno zmago. Večinoma so bili tekmovalci po peklenskem tednu že precej utrujeni in so le čakali na konec prvenstva in podelitev nagrad. Tudi tukaj pa so nas organizatorji presenetili. Podelitev je bila na visokem nivoju z zastonj večerjo, kulturnim (tamburaški orkester) in umetniškim (rock band za vsesplošno zabavo) programom. Obe skupini sta igrali na barki, privezani ob glavni pomol v Vignju, barka sama pa je služila kot odlično izhodišče za skakanje v vodo in izvajanje ostalih neumnosti, kot je npr. obmetavanje s torto. Tudi večerja je bila nasitna in obilna kot že dolgo ne na kakšni windsurf tekmi. Seveda pa so organizatorji podelili tudi pokale najuspešnejšim. Večino jih je odnesel Zdravko Cerovac, pa tudi Slovenci smo bili kar uspešni s Stojanovim drugim mestom v A - diviziji, Alenkinim 1. mestom med ženskami in mojim 1. mestom v B - diviziji.

Tekmovanje samo, kljub majhnim napakam v organizaciji, je bilo izjemno uspešno. Večji del uspeha je seveda zakrivil veter, ki ni niti enkrat v tednu onemogočil glisiranja, pa tudi število tekmovalcev je bilo za trenutne razmere v racingu ogromno. Morebiti bi organizatorji morali razmisliti še o izvedbi freestyle tekme, saj bi nanjo prišlo verjetno še več tekmovalcev. Upam, da nam bo v Sloveniji letos jeseni uspelo izpeljati kakšno (vsaj malce) podobno državno prvenstvo... Vidimo se torej na slovenski obali!




Start polfinala


Stojan Vidakovič


Slalom


Zdravko Cerovac


S. Sedmak proti Z.Cerovcu